Screenshot 2022-02-10 at 14.45.42
Screenshot 2022-02-25 at 10.43.15

South Yorkshire Softball Fixtures 2022

Division 3

 

16 Teams – (Split regionally into two groups of 8 – single round robin)

 

NORTH

SOUTH

ADWICK-LE-STREET ANSTON ARROWS II
BARNBY DUN BRADFIELD BERNADETTES
DARFIELD CARIBBEAN
DONCASTER SHIELD MAIDENS ECKINGTON
FISHLAKE HALLAM
HIGHAM II HOLLINSEND
STAINBROUGH OUGHTIBRIDGE
WORSBROUGH BRIDGE
WICKERSLEY VIXENS II
 

8th May

NORTH
Stainbrough V Adwick-le-Street
Higham II V Fishlake
Doncaster Shield Maidens V Darfield
Worsbrough Bridge V  

Barnby Dun - now Tues 10th May

 

SOUTH
Anston Arrows II V Eckington
Oughtibridge V Hollinsend
Bradfield Bernadettes V Caribbean
Hallam V Wickersley Vixens II

 

22nd May

NORTH
Higham II V Barnby Dun
Darfield V Fishlake
Adwick-le-Street V Worsbrough Bridge
Doncaster Shield Maidens V Stainbrough

 

SOUTH
Oughtibridge V Bradfield Bernadettes
Hollinsend V Anston Arrows II
Wickersley Vixens II V Caribbean
Hallam V Eckington

 

5th June

NORTH
Fishlake V Stainbrough
Worsbrough Bridge V Doncaster Shield Maidens
Barnby Dun V Adwick-le-Street
Darfield V Higham II

 

 

 

 

 

5th June

SOUTH
Hollinsend V Bradfield Bernadettes
Caribbean V Hallam
Anston Arrows II V Wickersley Vixens II
Eckington V Oughtibridge

19th June

NORTH
Barnby Dun V Stainbrough
Adwick-le-Street V Higham II
Darfield V Worsbrough Bridge
Doncaster Shield Maidens V Fishlake
SOUTH
Oughtibridge V Hallam
Eckington V Wickersley Vixens II
Bradfield Bernadettes V Anston Arrows II
Caribbean V Hollinsend

3rd July

NORTH
Higham II V Doncaster Shield Maidens
Adwick-le-Street V Darfield
Fishlake V Barnby Dun
Worsbrough Bridge V Stainbrough
SOUTH
Hollinsend V Eckington
Anston Arrows II V Caribbean
Hallam V Bradfield Bernadettes
Wickersley Vixens II V Oughtibridge

17th July

NORTH
Doncaster Shield Maidens V Barnby Dun
Adwick-le-Street V Fishlake
Stainbrough V Darfield
Worsbrough Bridge V Higham II
SOUTH
Caribbean V Oughtibridge
Wickersley Vixens II V Hollinsend
Bradfield Bernadettes V Eckington
Hallam V Anston Arrows II
 

 

 

 

 

7th August

NORTH
Adwick-le-Street V Doncaster Shield Maidens
Stainbrough V Higham II
Barnby Dun V Darfield
Fishlake V Worsbrough Bridge
SOUTH
Anston Arrows II V Oughtibridge
Hollinsend V Hallam
Eckington V Caribbean
Wickersley Vixens II V Bradfield Bernadettes

 

Fixtures in BOLD ITALICS subject to change due to ground availability

Higham II have requested for their fixtures to be played midweek

 

 

     

FINALS DAYS – 21stAugust (Venues TBC)

 

Division 1 Finals

 

Division 2 Finals

 

All 7 teams – knockout format.

¼ finals, semi-finals & Final.

1st place in the league receives a bye into the semi-finals

 

All 7 teams – knockout format.

¼ finals, semi-finals & Final.

1st place in the league receives a bye into the semi-finals

Division 3 Championship Finals

 

8 teams - Top 4 teams from Div 3N & Div 3S. Knockout format. ¼ finals, semi-finals & Final

 

Division 3 Plate Finals

 

8 teams – Bottom 4 from Div 3N &

Div 3S. Knockout format. ¼ finals, semi-finals & Final.